O organizaci

Zdravotnická zařízení Ministerstva spravedlnosti jsou inovativní příspěvkovou organizací, která byla založena v roce 2024. Naše primární poslání spočívá v poskytování vysoce kvalitní zdravotní péče pro všechny, kteří ji potřebují.

Jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout odbornou péči, která je založena na individuálním přístupu a respektu k lidské důstojnosti. Naše služby jsou otevřené pro všechny, kteří potřebují specializovanou zdravotní péči, bez ohledu na jejich pozadí nebo situaci.

Věříme, že každý člověk má právo na kvalitní zdravotní péči. Snažíme se tedy být inkluzivní a dostupní pro všechny, kteří potřebují naše služby.

Identifikační údaje

Zdravotnická zařízení Ministerstva spravedlnosti
Soudní 988/1
140 00, Praha 4

IČO: 19738269
DIČ: CZ19738269
plátci DPH bez nároku na odpočet

Důvod a způsob založení

 • Státní příspěvková organizace Zdravotnická zařízení Ministerstva spravedlnosti je
  zřízena za účelem poskytování a zabezpečování zdravotních služeb osobám ve výkonu vazby,
  výkonu trestu odnětí svobody nebo výkonu zabezpečovací detence a dále příslušníkům
  a zaměstnancům Vězeňské služby České republiky.
 • Státní příspěvková organizace Zdravotnická zařízení Ministerstva spravedlnosti bude svoji
  činnost vykonávat zejména ve zdravotnických zařízeních Vazební věznice a Ústavu pro výkon
  zabezpečovací detence (VV a ÚpVZD) Brno a Praha Pankrác.
 • V rámci jiných činností je oprávněno vykonávat, poskytování a zabezpečování zdravotních služeb jiným osobám, než osobám ve výkonu vazby, výkonu trestu odnětí svobody nebo výkonu zabezpečovací detence a příslušníkům a zaměstnancům Vězeňské služby České republiky,
 • V rámci jiných činností je oprávněno vykonávat, poskytování zdravotních služeb v oboru lékárenské péče, velkoobchod a maloobchod,
 • V rámci jiných činností je oprávněno vykonávat, mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti.

Organizační struktura

Naše organizační struktura je navržena tak, aby efektivně koordinovala provoz našich zařízení a zajistila maximální efektivitu a kvalitu poskytované péče.

Kontaktní spojení

Přejít nahoru